logo
supportsat.cz forum • Zobrazit téma - Trimax TM 6600+ HD

Trimax TM 6600+ HD

Sekce určená pro seznámení se s měřící technikou pro sat příjem,jejím nastavením a poruchám.
Section for introduction to measuring technique for satellite reception, their settings and failures.

Trimax TM 6600+ HD

Příspěvekod Tokushawa » pon 22. dub 2013 8:12:21

Nedávno jsem dostal od rodiny a přátel, tento nový satelitní měřák. Je to fakt úplně něco jiného než jsem mel doposud používal a tak se s tím učím zacházet. Zatím jsou mé zkušenosti dost mlhavé a jsem jak v Jiříkově vidění. Přeci jen mám některé poznatky a postřehy. Celou koncepci tohoto docela pro amatéry slušného měřáku tvořil Bulhar či Turek (prosím, ať se na mne dané etnikum nezlobí, je to příměr). Vše je totiž na naše zvyklosti dost obráceně. Tak třeba - pokud je baterie nabita na plnou kapacitu oznámí to červenou diodou, pokud chcete něco změnit či opravit nebo uložit, musí byt dané pole pro potvrzení šedé, neposvícené, nebarevné, nezvýrazněné. No řekněte, není to nádhera. V Bulharsku Vám taky na kladnou odpověď vrtej hlavou, no než jsem tomu přišel na chuť, tak se mi podařilo par fópá pěkně vyrobit.

No smutné pro tento vcelku asi dobrý měřák je, že výrobce jej úplně vymazal ze svých stránek a to včetně jeho nástupce TM 6800 a to je stáří obou měřáku cca rok a pul. Jedině informace lze sehnat jak jinak, tak na německy hovořícím fóru dodavatele měřáku.

Budu se snažit postupně doplňovat tak jak mi to s ním půjde.

Nejnovější soubory, co se mi podařilo sehnat, dám zase do downloadu.

pan T.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
FESTINA LENTE !
Tokushawa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Trimax TM 6600+ HD

Příspěvekod RAMSES » úte 26. led 2016 16:29:11

Měřící přístroj Trimax TM 6600+ CI má vestavěný tuner DVB-S/S2. Údaje se zobrazují na obrazovce o velikosti 4,3". Je vybaven také CI slotem - po vložení příslušného CI modulu a dekódovací karty možno zobrazit i kodované kanály. Umožňuje upravovat parametry pro vyhledávání signálu. Součástí balení je také nabíječka do auta.

[RECENZE: Měřící přístroj TRIMAX 6600+]

Specifikace produktu:

- Tuner: DVB-S/S2
- Vstupní frekvence: 920-2150MHz
- Vstupní úroveň -80 ~-20dBm
- Vstupní impedance: 75 ohmů
- Napájení LNB: 13/18V
- Pásmo: Ku / C
- Minimální úroveň šumu: 35dbuV
- Maximální hladina šumu: 90 dBuV
- Úroveň signálu (analog) dB LCD / monitoru
- Úroveň signálu (digitální), C / N, BER, FEC, MER
- Nabíjení: LI-ION baterie (1800mA), 3 hodiny
- Blind scan, NIT
- Spektrální analyzátor: ano
- Konstalační diagram: ano
- Vstup / výstup Audio / Video (S-VIDEO, HDMI)
- Auto výpočet úhlu azimutu
- 22 kHz tón on / off / auto
- DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2, USALS
- Aktualizaci software a parametrů: z PC nebo USB.
- Napájení: 14,5 100-240V/50/60Hz, 1.5Amp
- Hmotnost 0.60 kg

1.
TM6600HD-5.jpg

2.
TM6600HD.jpg

3.
trimax66001.jpg

4.
images.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil RAMSES dne úte 26. led 2016 17:09:38, celkově upraveno 2
Všetky moje tu uvedené návody slúžia výhradne na študijné a testovacie účely, na príjem kódovaných programov si zakúpte oficiálnu dekódovaciu kartu.
Obrázek
RAMSES
Moderátor
Moderátor

Has thanked: 26 times
Been thanked: 10 times

Příspěvekod RAMSES » úte 26. led 2016 16:54:22

Uvedený merací prístroj som kupoval v novoročnej akcií na jednom SK eshope. Pristroj bol predávaný bez CA modulu, ktorá by mala byť súčasťou originálného balenia.
K uvedenému mer. prístroju som si doobjednal aj CA modul SYNAPS CA modul Irdeto CI+ NEOTION (Skylink ready, T-Mobile, Freesat). Žiaľ uvedený modul nebol kompatibilný s uvedeným meracím pristrojom . Modul v pristroji sa nenainicializoval.. Po pátraní a zisťovaní na rôznych fórach my boli odporučené, že kompatibilný by mohol byť CA modul SMIT.

*Jednalo sa o modul , ktorý bol niekedy dodávaný súčastne s meracím prístrojom.

Licencovaný modul Irdeto od výrobcu SMIT
Verzia SW: IRD-SCL3SECPLUSGRC-4.2.4.4
HW Version: 4.0.3
CAM Build Date: Aug 16 2010
Manufacture code: 90
Loader Version: 3.5
Loadert Variant: 43
CI Plus Info:
Devicetype name: CAM-160
CI software version: V1.0
CI hardware identification: 4000

Nepochodil som ani v jednom eshope. Modul s uvedeným HW a FW už nebol v predaji.. Rozhodol som objednať a vyskúšať CA modul Irdeto..
Modul po doručení som vložil do prijímača aj s kartou Freesat Irdeto ICE, netrvalo ani 3 min a modul sa nainicializoval, karta načitala . TV stanice dekóduje bez väčších výpadkov pri prepínaní medzi SD a HD..

Ďakujem eshop Ellano za poskytnutie uvedenej karty na vyskúšanie funkčnosti a kompatibility uvedeného CA modulu s meracím pristrojom TRIMAX 6600 +..
Všetky moje tu uvedené návody slúžia výhradne na študijné a testovacie účely, na príjem kódovaných programov si zakúpte oficiálnu dekódovaciu kartu.
Obrázek
RAMSES
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod RAMSES » úte 26. led 2016 18:59:33

for to "Tokushawa" mohol by si nám oživiť uvedenú tému, napr. nahodiť najnovší Fw resp.setting na uvedený merák..
Obrázek
RAMSES
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Tokushawa » stř 27. led 2016 5:52:25

Ojoj, nejsem ted v miste, jsem po operaci na pooperacnim leceni, coz bude docela delší dobu trvat, nez se zas vratim k normálnímu chodu.
Tak jeszli vydržíte, sice se pokusim o něco, ale nevom co se povede.

pan T.
FESTINA LENTE !
Tokushawa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvekod RAMSES » stř 27. led 2016 12:56:01

Tokushawa píše:Jedině informace lze sehnat jak jinak, tak na německy hovořícím fóru dodavatele měřáku.

pan T.

...nahodil by si zopár odkazov , kde sa diskutiúje o tom meráku, pripadne odkaz na update FW , setting a pod ??
Obrázek
RAMSES
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Tokushawa » sob 30. led 2016 3:40:23

Jak jsem jiz psal, nejsem doma a nemam prostup ke svému archivu.

T.
FESTINA LENTE !
Tokushawa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Příspěvekod sikula » pon 30. říj 2017 15:57:53

for to "Tokushawa" mohol by si nám oživiť uvedenú tému, napr. nahodiť najnovší Fw resp.setting na uvedený merák..
sikula
Nováček
Nováček

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Zpět na Měřící přístroje.